Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Zamówienia hurtowe
Polski
(0)

produkty

Domowe przetwory, ekologiczne konfitury

Tradycyjne przetwory wykonuje się dziś w niewielu domach. Zabiegani, zajęci pracą zwyczajnie nie mamy czasu na ich samodzielne przygotowywanie. Szczęściarze, których mamy i babcie wciąż przygotowują domowe przetwory, starannie przechowują je na półkach spiżarni. Pozostałym zostaje wycieczka do supermarketu. I tu czeka ich rozczarowanie: sklepowe słoiki nie mają nic wspólnego ze smakami, jakie pamiętają z dzieciństwa i do tego są pełne konserwantów.

 

Tradycyjne przetwory – gdzie ich szukać?

Na pewno nie w supermarkecie. Aby przetwory były prawdziwie tradycyjne, trzeba w nie włożyć odrobinę serca. Przykładowo: nasze słoiki przygotowujemy według receptur, które są przekazywane w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu Eterno to coś znacznie więcej niż zwykły biznes. Tworząc domowe przetwory, dzielimy się z wami swoimi wspomnieniami. To historie o tym, jak wspólnie z rodzicami zbieraliśmy dojrzałe pigwy w sadzie albo jak wyjadaliśmy babcine konfitury śliwkowe palcami prosto ze słoika. Niektóre z naszych przepisów sięgają nawet carskiej Rosji! To prawdziwa gratka dla kulinarnych pasjonatów.

 

Na czym polega produkcja ekologiczna?

Wszystkie nasze produkty są zdrowe i pozbawione sztucznych substancji. Przetwory ekologiczne w dziale EKO przeszły jednak skomplikowany proces certyfikacji. Z biegiem lat planujemy objąć nim większą liczbę produktów. Chcemy tworzyć ekologiczne konfitury, syropy, przekąski. Wszystko w trosce o wasze podniebienia i zdrowie. Mamy grono zaprzyjaźnionych rolników, od których kupujemy owoce, do tworzenia słoików wykorzystujemy wyłącznie tradycyjne metody, liczymy więc na to, że uzyskanie certyfikatów dla pozostałych słoiczków powinno być kwestią czasu.