Wyszukaj na stronie:

Limoniada

16 Kwietnia 2018
Limoniada
ok. 3 min.
Bardzo łatwe
Napój
1 osoba

Pierwsze wzmianki z przepisami odnajdujemy już z połowy XIX wieku! Z francuskiego Limoniada, zwana potocznie Lemoniadą to połączenie owoców cytrusowych z cukrem i wodą. Cukier podnosi walory smakowe i pomaga gasić pragnienie. Owoce zasypane cukrem powinny swoje odstać zanim doda się wody, dlatego nasze limonki są genialne, bo są gotowe od razu po odkręceniu słoiczka!

Składniki
Woda mineralna
Eko Limonki w syropie
Lód,  świeża mięta
Sposób przygotowania

Do szklanki wlać wodę mineralną, dodać parę plasterków limonki i łyżeczkę syropu, wrzucić kostki lodu i parę listków mięty.

Wskazówki

Lemoniadę możesz przygotować w dzbanku, wtedy najlepiej nadaje się schłodzona woda, żeby kostki lodu za szybko się nie rozpuściły.

Polecamy również inne owoce w syropie, np. Eko Cytrynki w syropie, ciekawy smak możesz uzyskać mieszając różne słoiczki, np. Cytrynki połącz z Eko pigwowcem lub do Eko Limonek dodaj Eko Cytrynki.

Limoniada
Limoniada
Limoniada

Najnowsze przepisy

Placuszki twarogowe
Placuszki twarogowe
16 Kwietnia , 2018
Napar z herbaty i jabłek
Napar z herbaty i jabłek
16 Kwietnia , 2018
Wegańska panna cotta
Wegańska panna cotta
16 Kwietnia , 2018

Najnowsze aktualności

Audycja Smaki Mazowsza - o Eterno w Radio Warszawa
Czytaj więcej
Konkurs "Pożegnanie Lata"
Czytaj więcej
II Dzień Cytryn w Słoiku
Czytaj więcej

Znajdź nas:

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się już dziś!

Ta strona internetowa chroni twoją prywatność poprzez przestrzeganie EU General Data Protection Regulation (RODO). Nie wykorzystamy Twoich danych w żadnym celu, na który nie wyrażasz zgody. Prosimy o zgodę na korzystanie z anonimowych danych, aby poprawić jakość korzystania z naszej witryny. Polityka cookies