Data: 21 września 2021
Kawa latte macchiato
Data: 21 września 2021
Kategoria: Kuchenne inspiracje

To bardzo delikatna i aksamitna kawa bo jest zrobiona z dużej ilości mleka i prezentuje się bardzo efektownie przez widoczne warstwy mleka, kawy i spienionego mleka.

10 minut
łatwe
Napój
1 osoba

Nazwa „latte macchiato” dosłownie znaczy „splamione mleko” i wzięło się od kawowej plamki, która robi się na mleku po dolaniu espresso.

To bardzo delikatna i aksamitna kawa bo jest zrobiona z dużej ilości mleka i prezentuje się bardzo efektownie przez widoczne warstwy mleka, kawy i spienionego mleka.

Niestety przed wypiciem trzeba zburzyć trzy fantazyjne warstwy, ponieważ przed wypiciem trzeba je zmieszać aby cieszyć się najlepszym smakiem kawy.  

A najlepsze jest to, że na latte machisto możesz pozwolić sobie nawet wieczorem, bo dzięki dużej ilości mleka moc kawy jest znacznie obniżona.

Składniki

Kawa Espresso Siciliano

½ szklanki (125 ml) mleka 2% lub 3,2%

Dodatkowo ewentualnie:

1–2 łyżki ulubionego syropu (opcjonalnie)

cynamon, kakao (opcjonalncie)

Sposób przygotowania

Mleko lekko podgrzej, tak, żeby było zdecydowanie chłodniejsze od kawy, spień za pomocą spieniacza do mleka.

Spienione mleko przelej do przygotowanej wysokiej szklanki. Zostaw łyżkę piany do ozdobienia gotowej kawy. Odczekaj około minuty, po tym czasie mleko powinno się rozwarstwić, piana pójdzie do góry a reszta opadnie.

Do mleka po ściance szklanki lub po łyżce delikatnie wlej gorące espresso. Ułóż na wierzchu resztę pianki.

Całość możesz oprószyć cynamonem lub kakao. Kawa warstwowa gotowa!

Smacznego!

Wskazówki

Do tej kawy pasują smaki karmelowe, czekoladowe, cynamonowe. Dzięki naszym syropom do kawy za każdym razem kawa będzie smakowała inaczej i stanie się przepysznym deserem.

Jeśli chcesz dodać Syrop to wlej go do szklanki na samym początku. Utworzy się kolejna, piękna, kolorowa warstwa.

Wierzch kawy możesz oprószyć cynamonem, są nawet specjalne nakładki z wyciętymi kształtami, wtedy cynamon ułoży się w super efekty.

 

Loading...